BG EN

Обхождат природен парк "Сините камъни" за мъртви диви прасета

Региони

Обхождат природен парк "Сините камъни" за мъртви диви прасета

13071
на 22.02.2020
Обхождат природен парк Сините камъни за мъртви диви прасета
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Районът на природен парк „Сините камъни“ ще бъде обходен за установяване на диви мъртви прасета и дезинфекция на местата. Това реши Областната епизоотична комисия в Сливен, съобщи БНР.

препоръчано

В операцията ще бъдат включени горски служители, планински спасители и военни.

От началото на годината досега в парка са открити 33 трупа на диви прасета. Всички проби са показали положителен резултат за африканска чума по свинете. Обходите ще обхванат основно седемте туристически маршрута на територията на Природен парк „Сините камъни“. Те ще бъдат организирани от Регионалната дирекция по горите.

Очаква се разрешение от Министерството на отбраната за участието на военнослужещи в акцията.

Ловуването в парка е забранено заради статута му на защитена територия.

 

 

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Няма заседание! Викове, крясъци и липса на кворум в парламента - ППДБ и Възраждане“ провалиха дружно гледането на Изборния кодекс (ВИДЕО/ОБНОВЕНА) ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Няма заседание! Викове, крясъци и липса на кворум в парламента - ППДБ и "Възраждане“ провалиха дружно гледането на Изборния кодекс (ВИДЕО/ОБНОВЕНА)
ново
Днес: 43
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК