BG EN

Обществен съвет ще контролира местната власт в Стрелча

Региони

Обществен съвет ще контролира местната власт в Стрелча

4722
на 04.07.2021
Обществен съвет ще контролира местната власт в Стрелча
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Жителите на община Стрелча учредиха обществен съвет, който ще подпомага и ще упражнява граждански контрол върху местната власт, съобщава БНР.

препоръчано

В Стрелча това се прави за първи път, като дейността на гражданския орган вече е регламентирана в Наредба към местния общински съвет.

„Общественият съвет е от пет души, избрани пряко от жителите на общината – разясни Васил Кацаров, един от инициаторите на идеята. - Общественият съвет дава възможност на гражданите на община Стрелча да участват във взимането на решения, които са представени от общинския съвет и от кмета на общината, тоест във всяка една сфера - туризъм, култура, инфраструктура, благоустрояване, селско и горско стопанство, ред, законност и това е предимството, че вече гражданите ще бъдат информирани точно как и по какъв начин се вземат тези решения в община Стрелча, тоест по този начин се осъществява връзката между кмет, общински съвет и съответно гражданите на общината.

Това е идеята, прозрачност, наливане на нови идеи и тяхното реализиране, все пак да не останат само на приказки, но и да бъдем полезни и от двете страни".

 

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за Деня на студентите: Стрелецът да внимава с щедростта, неочаквани пари за Водолея САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за Деня на студентите: Стрелецът да внимава с щедростта, неочаквани пари за Водолея
ПИК TV x
Доц. Борислав Цеков пред ПИК TV: ППДБ искат власт без избори, политиката се тиктокизира, а еврото е необратимо (ВИДЕО) Доц. Борислав Цеков пред ПИК TV: ППДБ искат власт без избори, политиката се тиктокизира, а еврото е необратимо (ВИДЕО)
ново
Днес: 72
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК