BG EN

Община Варна разшири автопарка си за хора с увреждания

Региони

Община Варна разшири автопарка си за хора с увреждания

3829
на 29.05.2019
Община Варна разшири автопарка си за хора с увреждания
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Два нови микробуса за хора с увреждания на стойност 140 000 лв. закупи община Варна. Всяко от превозните средства е с шест седалки, две места за инвалидни колички и електрическа хидравлична платформа, предава "Труд".

препоръчано

Микробусите ще попълнят автопарка на звеното за превоз на хора с увреждания към „Градски транспорт“ ЕАД, който до момента разполагаше с 6 специализирани автомобила. „Планираме скоро да осигурим още два, за да стане услугата още по-достъпна и ефективна“, заяви кметът на Варна Иван Портних.

Той допълни, че дневно хора с двигателни проблеми подават между 50 и 70 заявки за транспорт, а на месец броят им надхвърля 1000. Превозът е безплатен, тъй като се финансира от местния бюджет като част от социалната програма на Варна.

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
БЕЗПРЕЦЕДЕНТНА СИТУАЦИЯ! Радев наруши правилника на НС, но постави на място депутат от Възраждане (ВИДЕО) БЕЗПРЕЦЕДЕНТНА СИТУАЦИЯ! Радев наруши правилника на НС, но постави на място депутат от "Възраждане" (ВИДЕО)
ново
Днес: 7
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК