BG EN

Общинарите във Вашингтон решават дали ще има ул. "Димитър Пешев"

ХИТ СВЯТ

Общинарите във Вашингтон решават дали ще има ул. "Димитър Пешев"

4969
на 28.05.2013
Общинарите във Вашингтон решават дали ще има ул. Димитър Пешев
Автор:   ПИК

Общината в столицата на САЩ свиква специално заседание по молба от посолството ни

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Общинският съвет във Вашингтон ще проведе днес заседание, по време на което ще бъде обсъдена молба улица в града да бъде кръстена на българския политик Димитър Пешев, съобщава американското издание Wtop.

препоръчано

Поводът за тази мярка е ролята на Димитър Пешев в спасяването на българските евреи по време на Втората световна война. Молбата е била подадена от историк любител и от българското посолство в САЩ.

Искането предизвика конфликт, след като Американският мемориален музей за Холокоста изпрати писмо до българското посолство във Вашингтон, в което обвинява страната за "некоректно отразяване на историята". Тази новина намери място и в македонските медии, които злорадстват за липсата на успех в начинанието на българския историк във Вашингтон. 

 

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Комисията по бюджет и финанси заседава, Деница Сачева: ГЕРБ няма да подкрепи тегленето на нов дълг (НА ЖИВО/ВИДЕО/ОБНОВЕНА) ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Комисията по бюджет и финанси заседава, Деница Сачева: ГЕРБ няма да подкрепи тегленето на нов дълг (НА ЖИВО/ВИДЕО/ОБНОВЕНА)
ново
Днес: 36
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК