BG EN

Общини и данъчни ще имат достъп до активността на британците в интернет

Европа

Общини и данъчни ще имат достъп до активността на британците в интернет

2448
на 02.11.2015
 Общини и данъчни ще имат достъп до активността на британците в интернет
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

 Общинските съвети, данъчните и десетки други държавни институции ще могат да преглеждат активността в интернет и социалните медии на всекиго във Великобритания, разкрива вестник The Telegraph, цитиран от "Фокус".Технологичните компании ще бъдат задължени да пазят регистри на уебсайтовете и приложенията ползвани от хората и подробности за това, кога са влизали в тях за период от 12 месеца, според представени миналата седмица нови правомощия. 
Правомощията са записани в законодателни промени, публикувани в сряда, и ще бъдат ползвани преди всичко от полицията и службите за сигурност за издирване на предполагаеми терористи и закоравели престъпници .
Достъп ще се получава със съдебна заповед. 
Въпреки това, по информация на вестника, общо 38 служби и ведомства ще имат право на достъп до данните с цел „засичане или предотвратяване на престъпление“. 

препоръчано
Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
Цветанка Андреева пред ПИК TV: Случаят Петрохан ще взриви кабинета „Гюров“, ако има и сянка на политически чадър (ВИДЕО) Цветанка Андреева пред ПИК TV: Случаят "Петрохан" ще взриви кабинета „Гюров“, ако има и сянка на политически чадър (ВИДЕО)
ново
Днес: 87
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК