BG EN

Общо 8261 молби за отпускане на помощи за отопление са приети в социалните дирекции в област Разград

Региони

Общо 8261 молби за отпускане на помощи за отопление са приети в социалните дирекции в област Разград

2606
на 14.12.2015
Общо 8261 молби за отпускане на помощи за отопление са приети в социалните дирекции в област Разград
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Общо 8261 молби за отпускане на помощи за отопление са приети в социалните дирекции в област Разград, съобщи директорът на Регионалната дирекция за социално подпомагане Татяна Костова. Издадените заповеди за отпускане на помощта са 6468, а отказите са 1793.

препоръчано

По думите на Костова най-много подадени молби-декларации и издадени заповеди за отпускане и за отказ има в община Исперих. Желаещите да получават целевата помощ в община Разград са били 1571, като от тях са одобрени 1295, а отказ са получили 276 лица и семейства.
През миналия отоплителен сезон броят на подадените молби в Лудогорието е бил 9165, а помощи за отопление са получили 7394 лица и семейства.

Татяна Костова припомни, че целевата помощ за отопление е в размер на 361 лева и се предоставя за период 5 месеца - от ноември до март. Право да получават помощта имат всички лица и семейства, чийто средномесечни доходи за предшестващите шест месеца са по-ниски или равни на диференцирания минимален доход за отопление.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 12 декември: Фалит дебне Близнаците, пари за Рибите САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 12 декември: Фалит дебне Близнаците, пари за Рибите
ПИК TV x
Виктор Димчев С ЕКШЪН АНАЛИЗ за ПИК TV: ГЕРБ и ДПС-Ново начало ще бъдат значим фактор и при следващи избори. ППДБ ще трябва да работят с тях (ВИДЕО) Виктор Димчев С ЕКШЪН АНАЛИЗ за ПИК TV: ГЕРБ и ДПС-Ново начало ще бъдат значим фактор и при следващи избори. ППДБ ще трябва да работят с тях (ВИДЕО)
ново
Днес: 5
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК