BG EN

Обявена е нова защитена местност с пролетно ботурче

Региони

Обявена е нова защитена местност с пролетно ботурче

13346
на 10.06.2015
Обявена е нова защитена местност с пролетно ботурче
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Нова защитена местност на находище на пролетно ботурче - край тутраканското село Бреница, е обявена със заповед на министъра на на околната среда и водите, съобщиха от Регионалната инспекция по околната среда и водите /РИОСВ/ в Русе, предаде БТА. 

На контролираната от инспекцията територия има още една защитена местност с редкия растителен вид - край разградското село Осенец.

В границите на новата защитена местност се забранява промяна на предназначението и начина на трайно ползване на имотите, извършване на строителство, търсене, проучване и добив на подземни богатства, внасяне на неместни видове, провеждане на голи сечи, паша на животни, горскостопански мероприятия, с които се променя видовият състав на горското насаждение. 

Контролът по спазване на режимите се осъществява от РИОСВ в Русе, Държавното горско стопанство в Тутракан и Тутраканската община.

препоръчано
свързани новини
Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
САМО В ПИК TV! Топ прогнозата на проф. Георги Рачев за февруари: Месецът ще бъде с 3 до 5 градуса по-топъл от нормалното, но във вторник и сряда... (ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Топ прогнозата на проф. Георги Рачев за февруари: Месецът ще бъде с 3 до 5 градуса по-топъл от нормалното, но във вторник и сряда... (ВИДЕО)
ново
Днес: 51
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК