BG EN

Обявиха частично бедствено положение заради пожарите край Пловдив

Региони

Обявиха частично бедствено положение заради пожарите край Пловдив

23020
на 12.07.2024
Обявиха частично бедствено положение заради пожарите край Пловдив
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Областният управител на Пловдив проф. Христина Янчева със своя заповед обяви бедствено положение на част от територията на областта. Мярката се въвежда с цел да бъдат ликвидирани пожарите в землищата на хисарските села Песнопой и Михилци и калояновските  - Сърнегор и Отец Паисиево.

препоръчано

В документа се определят и конкретните мерки, които ще бъдат предприети от кметовете на съответните общини, Областна администрация , ОД на МВР, РД ПБЗН и центъра за спешна медицинска помощ.

Екипите на  единната спасителна система са мобилизирани и работят на денонощен режим до овладяването на обстановката и пълното ликвидиране на пожарите.

Бедственото положение е в сила от 10:45 часа на 12.07.2024 г. за срок от 7 дни.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата събота на декември: Овенът да се готви за никулденски купон, но да пази здравето си. Лъвът да не харчи излишно САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата събота на декември: Овенът да се готви за никулденски купон, но да пази здравето си. Лъвът да не харчи излишно
ПИК TV x
Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО) Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО)
ново
Днес: 81
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК