BG EN

ОГНЕНА СТИХИЯ: 10 хил. дка при село Присадец горят, евакуираха цели семейства

БЪЛГАРИЯ ДНЕС

ОГНЕНА СТИХИЯ: 10 хил. дка при село Присадец горят, евакуираха цели семейства

15707
на 09.08.2020
ОГНЕНА СТИХИЯ: 10 хил. дка при село Присадец горят, евакуираха цели семейства
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Продължава борбата с огромния пожар в Хасковска област, съобщава БТВ.

препоръчано

Заради пламъците 10 семейства са били евакуирани от село Присадец.

12 екипа на пожарната се борят с постоянно възникващите огнища, очаква се в потушаването на стихията да се включат доброволци, горски, както и военни. Заради ураганния вятър обаче задачата им става все по-сложна.

Евакуираните хора се намират в село Радовец, съобщи в ефира на „Тази неделя“ областният управител на Хасково Стефка Здравкова.

 „Добрата новина, е че успяхме да спазим селото, вятърът духа в посока, в която не е натам. Мисля, че ще се справим да го опазим. (…) Между 5 и 10 хиляди декара е пожарът в момента“, каза тя.

Работата по гасенето на огъня ще продължи през цялата нощ. Бедствената обстановка в района остава.

 

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 11 декември: Девата да не си и помисля за пътуване през граници, Козирогът го дебне КАТ САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 11 декември: Девата да не си и помисля за пътуване през граници, Козирогът го дебне КАТ
ПИК TV x
ГОРЕЩО В ПИК TV! Кирил Добрев побесня след провокацията на Денков: Тези политически шарлатани довчера искаха да участват във властта, предлагаха министри и искаха постове (ВИДЕО) ГОРЕЩО В ПИК TV! Кирил Добрев побесня след провокацията на Денков: Тези политически шарлатани довчера искаха да участват във властта, предлагаха министри и искаха постове (ВИДЕО)
ново
Днес: 47
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК