BG EN

Огнян Минчев: България вече изпитва последствиятa от конфликта между Русия и Западa

ЧАС ПИК

Огнян Минчев: България вече изпитва последствиятa от конфликта между Русия и Западa

10338
на 13.03.2014
Огнян Минчев: България вече изпитва последствиятa от конфликта между Русия и Западa
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Ситуацията в Украйна и напрегнатите отношения между Русия и Западa са изключителни притеснения на българското общество и държава. Това коментира политологът Огнян Минчев  пред "Фокус".

препоръчано

Той подчерта, че страната вече изпитва последствията от избора си да бъде част от ЕС и западните международни институции, който влиза в противоречие с монопола на енергийната система на страната ни, който упражнява Русия. Минчев допълни, че кризата трябва да се използва като лост, чрез който да се развие енергийна диверсификация.

Политологът коментира, че нито Западът, нито Русия могат да повлияят на ситуацията в Украйна в момента. По думите на Минчев, от една страна Русия не разполага с ресурси, за да спре или да забави процеса на еманципирането на Украйна като независима държава.

„Поради това руската страна прави някакви частични заместващи мероприятия и операции, свързани с дестабилизация на южната част на Украйна като понастоящем фокусът на тези мероприятия е Крим, както и някои градове в източна Украйна. От друга страна Запада има много повече ресурси, чрез които да оказва натиск, но е ясно, че натиск върху Москва може да се окаже единствено чрез пряка военна заплаха, която е немислима в настоящата международна ситуация“, каза още Огнян Минчев. 

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
Шефът на Галъп Петко Петков пред ПИК TV: Голямата въпросителна - ще се утвърди ли Зарков като самостоятелен лидер? БСП може да изпадне от следващите парламенти (ВИДЕО) Шефът на "Галъп" Петко Петков пред ПИК TV: Голямата въпросителна - ще се утвърди ли Зарков като самостоятелен лидер? БСП може да изпадне от следващите парламенти (ВИДЕО)
ново
Днес: 110
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК