Волейбол

82330
на 22.06.2018
Огромен трилър в Лигата! В Жестока битка - лъвовете и Бундестима...

България загуби от Германия с 2-3 (25-21, 22-25, 25-23, 23-25, 13-15) първия си мач от група 19 на "Лигата на нациите".

Пламен Константинов започна със Светослав Гоцев 11т,, Валентин Братоев 15т, Георги Сеганов 6т., Боян Йорданов 14т., Николай Пенчев 7т., Алекс Грозданов 6т., либеро - Иванов.

Независимо от нетрадиционния състав българите стартираха много добре, като Сеганов включваше всички в атака. "Лъвовете" водеха през целия първи гейм и с лекота го затвориха с 25-21.

Във втората част Сеганов реши да залага повече на Боян Йорданов. Останалите спряха да печелят точки, а германците извадиха няколко топки в защита. В края на частта играта на българите се разпадна и те отстъпиха с 22-25.

Третият гейм отново премина при превъзходство на момчетата на Пламен Константинов. Те играеха по-добре в защита и се възползваха от многото сгрешени сервиси на съперника. В края имаше загуба на коцентрация и германците успяха да изравнят за 23-23. В следващите две точки щастието беше на наша страна и резултатът стана заслужено 2-1 гейма.

В четвъртата част качеството на играта падна много. Боян Йорданов беше хванат от блока. Голяма част от точките ставаха от грешки. Германците спечелиха две ключови оспорвания и отвориха разлика. В края Учиков смени Йорданов, но сгрешени сервиси на българите дадоха гейма след 23-25.

Оспорваното представяне продължи и в петия гейм. Учиков остана на площадката, но успя да реализира само една точка. Германците се възползваха от лоши атаки на българите и поведоха с две-три точки. Братоев и Гоцев успяха да намалят с великолепни сервиси, но противниците посрещнаха добре при втория си мачбол и затвориха срещата.

В игра за малко влезе Розалин Пенчев, който се отчете с 2 точки. Разпределителят Георги Сеганов завърши със солидните за неговия пост 6 точки, направени от 2 блокади и 4 пуснати топки, акцентира "Топспорт".

Така България има 5 победи и 8 загуби преди последните две срещи, утре с домакина Иран и в неделя с Южна Корея.

ПЪРВО В ПИК! Даниел Митов се оттегля (ВИДЕО) ПЪРВО В ПИК! Даниел Митов се оттегля (ВИДЕО)