Огромна драма в Лига Европа - кражба?! Мощен скандал на "Паркен" и екшън на "Армията" (ОБНОВЕНА/ВИДЕО)

146533
на 16.08.2018
Огромна драма в Лига Европа - кражба?! Мощен скандал на Паркен и екшън на Армията (ОБНОВЕНА/ВИДЕО)

ЦСКА загуби с 1:2 като гост на Копенхаген и след общ резултат 4:2 в полза на датчаните, "армейците" отпадат от Лига Европа. Реваншът на "Паркен", също като срещата на "Васил Левски", предизвика остро недоволство при "червените" спрямо реферската бригада.

Скандално първо попадение за домакините в Дания. Междувременно на "Армията", където фенове наблюдаваха сблъсъка на видео-стена се породи мини-екшън. В ефир ултраси изразиха своето огромно несъгласие спрямо въпросната ситуация, а явно и коментара на мача в роден ефир. Бързо обаче положението в София беше овладяно.

Евандро пък изравни в 58-ата минута. Н`Дойе в 64-ата минута обаче вкара за датчаните.

Ето как се разви спора на "Паркен":

Тиаго в 12-ата минута стреля силно, след пас на Джеси, но бранител на "лъвовете" се намеси и изби кълбото.

Н`Дойе в 23-ата минута се възползва от грешка в отбраната на "червените" и реализира - 1:0 за Копенхаген.

Телевизионните повторения обаче показаха, че нападателят на домакините е в категорична засада, реферите обаче зачетоха попадението.

От щаба на "армейците" протестираха бурно, но без резултат.

"ЦСКА, ЦСКА", мощни възгласи кънтяха на стадиона, агитката на родния отбор е изключително гръмогласна. Публиката на Копенхаген също е колоритна, около 20 000 наблюдаваха срещата от секторите на модерното съоръжение.

Веднага след почивката Евандро се появи в игра, заменяйки Джеси. Мауридес в началото на второто полувреме бе близо до гола, но не сполучи в завършващата фаза, шутирайки в близост до дясната странична греда.

Малко по-късно Евандро навлезе в наказателното поле, но не съумя да отправи плътен удар, останаха съмнения, че в ситуацията може да бъде отсъдена дузпа за "червените". В 56-ата минута попадение на Н`Дойе бе отменено поради засада.

Евандро в 58-ата минута пък показа страхотна класа, вряза се в наказателното поле на домакините и реализира, много добра асистенция на Мауридес - 1:1.

Н`Дойе в 64-ата минута обаче реализира с глава, след остро центриране, 2:1 за "лъвовете". До края на двубоя се породиха въпросителни, че в още една ситуация може да се посочи бялата точка в наказателното поле на Копенхаген. При съприкосновение между играч на домакините и Мауридес, дузпа обаче не бе отсъдена. Така датчаните победиха ЦСКА с 2:1 на "Паркен".

Двубоят-реванш от третия предварителен кръг на Лига Европа бе ръководен от Халил Мелер от Турция.

Първата среща в София завърши с победа за датчаните също с 2:1. Сблъсъкът на "Васил Левски" ще се запомни с огромна подкрепа от публиката на ЦСКА спрямо играчите на Нестор Ел Маестро и спорни отсъждания на рефера.

Благодетелят на "армейците" Гриша Ганчев и легендите Димитър Пенев, Димитър Якимов и Петър Жеков предвождаха групата на ЦСКА при ключовата визита в Дания. Също така мощна агитка подкрепи клуба.

Стартовите състави:

КОПЕНХАГЕН: 21. Юронен, 5. Биеланд, 7. Фишер, 8. Томсен, 10. Зека, 14. Н`Дойе, 16. Грегуш, 19. Вавро, 20. Бойлесен, 22. Анкерсен, 29. Сков

Треньор: Стале Солбакен

ЦСКА: 30. Черниаускас, 27. Секулич, 25. Перейра, 5. Бодуров, 14. Лясков, 15. Малинов, 16. Пинто, 19. Десподов, 20. Тиаго, 8. Джеси, 9 Мауридес

Треньор: Нестор Ел Маестро

САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 18 март - Близнаците могат да изгубят част от спестяванията си, емоцията е водеща за Скорпионите САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 18 март - Близнаците могат да изгубят част от спестяванията си, емоцията е водеща за Скорпионите
САМО В ПИК TV! Социологът Мира Радева: Бойко Борисов е с най-голям политически опит, разбирам защо не е обичан, но алтернативата е едни вдетинени 40-годишни мъже (ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Социологът Мира Радева: Бойко Борисов е с най-голям политически опит, разбирам защо не е обичан, но алтернативата е едни вдетинени 40-годишни мъже (ВИДЕО)