ИЗВЪНРЕДНО: "Орлите" ликуват с поредна титла, "армейците" останаха втори в Първа лига

93045
на 24.05.2019
ИЗВЪНРЕДНО: Орлите ликуват с поредна титла, армейците останаха втори в Първа лига

Лудогорец за пореден път е шампион на България по футбол. В мач от последния кръг на първенството "орлите" победиха като домакини Черно море с 4:1. ЦСКА пък записа 1:0 срещу Ботев Пловдив, в двубой игран на "Армията"

WINBET – персонални бонуси всеки ден! (18+)

Така "зелените" завършват кампанията със само 1 точки повече от "червените". Драматично развитие на шампионата. Левски пък зае третата позиция.

Димо Бакалов в 10-ата минута реализира за разградчани в спора на "Лудогорец Арена". В 23-ата минута Жоржиньо се разписа за "моряците". Швиерчок в 33-ата минута вкара за Лудогорец. Вратарят на "орлите" Пламен Илиев пък се отчете с феноменално спасяване в 39-ата минута. Швиерчок в 58-ата минута се разписа още веднъж за "зелените". Централният нападател Швиерчок в 71-ата минута оформи и хеттрика си - 4:1.

Жоржиньо пък вкара за "червените" в 90-ата минута на срещата на "Българска армия".

Двубоите се играха по едно и също време. "Орлите" достигнаха до 8-а поредна титла на България по футбол. А "армейците" бяха много близо до 32-ия си шампионски трофей в първенството, но тази кампания останаха на втората позиция в Първа лига.

Треньор на "зелените" е Стойчо Стоев. "Червените" в момента са водени от Добри Митов, а негови консултанти са легендите Димитър Пенев и Люпко Петрович.

Главен съдия на мача на "Българска армия" бе Владимир Вълков. Първи рефер на двубоя на "Лудогорец Арена" бе Волен Чинков.