ОГРОМНА ДРАМА В ШЛ: Аякс шокира Юве на "Алианц Стейдиъм"...

59779
на 16.04.2019
ОГРОМНА ДРАМА В ШЛ: Аякс шокира Юве на Алианц Стейдиъм...

Аякс победи с 2:1 като гост Ювентус в двубой-реванш от 1/4-финалите на Шампионската лига. Мачът се проведе на "Алианц Стейдиъм" в Торино, а гостите шокираха Юве.

Първият спор в Амстердам завърши при резултат - 1:1 след страхотно шоу на терена на "Йохан Кройф Арена". Така Аякс е краен победител в 1/4-финалния спор и продължава към полуфиналите, където ще играе с Тотнъм или Манчестър Сити.

Роналдо в 28-ата минута засече центриране от корнер и с глава прати топката в мрежата - 1:0. Ван де Беек пък се разписа в 34-ата минута за гостите - 1:1. В началото на второто полувреме Шчесни се отчете с фамозно спасяване за Юве. Амстердамци продължиха да играят изключително офанзивно и това доведе до попадение с глава на Де Лихт в 67-ата минута.

В 80-ата минута гол на Зиеш беше отменен поради засада. Резултатът се запази - 2:1 в полза на гостите. Така, след като шокира Реал Мадрид в осминафиналите, Аякс отстрани още един от големите фаворити в турнира - Ювентус. Амстердамският колос показва страхотен футбол и вече е в Топ 4 на надпреварата този сезон.

ТИТУЛЯРИТЕ:

Ювентус: Шчесни, Алекс Сандро, Ругани, Бонучи, Ди Шилио, Матюиди, Пянич, Джан, Роналдо, Дибала, Бернадески

Аякс: Онана, Велтман, Де Лихт, Блинд, Мазрауи, Шьоне, Де Йонг, Ван де Беек, Нерес, Зиеш, Тадич