ОГРОМНА ДРАМА: Джокович триумфира в епичен финал на "Уимбълдън"

163570
на 14.07.2019
ОГРОМНА ДРАМА: Джокович триумфира в епичен финал на Уимбълдън

Новак Джокович триумфира в епичен финал на "Уимбълдън" 2019. Ноле победи с 3:2 сета в близо 5-часова битка на титани - Роджър Федерер.

7:6 (5), 1:6, 7:6 (4), 4:6, 13:12 (3) в отделните части, уникална победа за Джокович. Ноле отрази 2 последователни мачбола при сервис на Федерер в петия сет. Последната част пък бе решена с исторически тайбрек при 12:12 гейма. Невероятен трилър във финала на турнира от Шлема, провеждан на тревна настилка в Лондон, между великани на Централния корт.

Роджър Федерер е лидер в класацията за най-много титли от Големия шлем към момента - 20, Рафаел Надал (Испания) има 18, а Джокович е трети вече с 16. Роджър също така е рекордьор по триумфи на "Уимбълдън" при мъжете - 8, Ноле е с 5 в състезанието.

Към момента 32-годишният сърбин Новак Джокович води с 26:22 победи в легендарното съперничество с 37-годишния швейцарец Роджър Федерер.

Без пробиви в първия сет, така се стигна до тайбрек. В дългия гейм Ноле изоставаше с 3:5 точки, но направи обрат до 7:5 пункта. Така Джокович поведе с 1:0 части.

Маестрото от Базел дръпна с 3:0 гейма до първата почивка във втория сет (2 пробива). Роджър доразви преднината си и затвори частта с брейк за 6:1.

В третия сет не бяха осъществени пробиви като Джокович отрази сетбол при резултат 4:5 гейма. В тайбрека пък настоящият световен номер 1 в ранглистата - Новак Джокович, стигна до 7:4 точки в своя полза. 2:1 сета за Ноле.

В четвъртата част Роджър Федерер направи брейк за 3:2 гейма. Заформи се серия от геймове за Роджър като той поведе с 5:2 гейма. Джокович обаче записа пробив, намалявайки пасива си в сета - 3:5. Подаване за Ноле и 4:5. Сервис-гейм в актива на Федерер - 6:4. 2:2 части.

2:1 гейма за Джокович до първата почивка в решаващия пети сет, без брейкове. В следващия гейм Роджър отрази 3 точки за пробив и изравни - 2:2 гейма. Новак обаче натисна турбото докрай - подаване за Джокович - 3:2. Брейк за Ноле - 4:2 гейма в негова полза. Драмата беше пълна - Маестрото от Базел върна пробива, намалявайки изоставането си до 3:4. Подаване за Роджър Федерер - 4:4 гейма. Сервис-гейм за Ноле и 5:4 в негова полза. Заформи се серия от геймове за подаващите - 5:5, 6:5, 6:6.

По регламент на "Уимбълдън" 2019 при мъжете не следва тайбрек в петия сет - ако резултатът е 6:6 гейма. Новак взе подаването си за 7:6. Сервис-гейм за Роджър и 7:7. Брейк за Маестрото от Базел - 8:7 гейма в негова полза.

Роджър Федерер сервира за купата, стигна до 2 последователни мачбола, Новак Джокович обаче ги отрази и проби - 8:8. Подаване за Новак, сърбинът поведе с 9:8 гейма. Сервис-гейм за Роджър - 9:9. 10:9 за Ноле. 10:10. 11:10 за Джокович. Подаване за Маестрото от Базел - 11:11.

Маратонски-сервис гейм на Ноле, сърбинът отрази 2 скрити мачбола и поведе с 12:11 гейма. Подаване за Роджър - 12:12.

Финалът се реши в исторически тайбрек. В ключовия дълъг гейм Новак се наложи със 7:3 точки, с което Ноле триумфира в титаничния финал.

САМО В ПИК! Алена с ексклузивен хороскоп за неделя - Близнаците да внимават с думите, Девите да отложат деловите срещи САМО В ПИК! Алена с ексклузивен хороскоп за неделя - Близнаците да внимават с думите, Девите да отложат деловите срещи
ГОРЕЩО В ПИК TV! ГЕРБ с унищожителна критика на кмета на София: Васко бре, чети и не лъжи (ВИДЕО) ГОРЕЩО В ПИК TV! ГЕРБ с унищожителна критика на кмета на София: Васко бре, чети и не лъжи (ВИДЕО)