ОГРОМНА ДРАМА ЗА КУПАТА: "Луд" мач между "канарчетата" и "червените", от ЦСКА скачат на съдията... (ОБНОВЕНА/СНИМКИ)

86810
на 17.04.2019
ОГРОМНА ДРАМА ЗА КУПАТА: Луд мач между канарчетата и червените, от ЦСКА скачат на съдията... (ОБНОВЕНА/СНИМКИ)

Ботев (Пловдив) победи с 3:2 ЦСКА в първи полуфинален двубой от турнира за Купата на България. Мачът в Пловдив предложи огромен трилър и зрелищен футбол. 5 зачетени попадения, червен картон за гостите и куп не малко дискусионни съдийски отсъждания. Срещата-реванш в София е следващата седмица.

Ето как се разви спора на "Коматево":

Соу пропусна да реализира за гостите във 2-ата минута. Последва опасен изстрел на Неделев.

Тодор Неделев реализира от дузпа в 14-ата минута, безапелационно изпълнение на Тошко и 1:0 за Ботев. Бялата точка бе посочена от съдията Йорданов за фаул на Божидар Чорбаджийски срещу Лазар Марин. Любопитен момент е, че Неделев изигра на много високо ниво своя мач номер 200 с екипа на Ботев Пловдив.

Антонио Вутов в 26-ата минута шокира "червените" - 2:0. Секунди преди попадението на Вутов обаче останаха сериозни съмнения, че не е отсъден фаул за гостите, дискусионна ситуация.

Али Соу от дузпа в 33-ата минута намали пасива на "армейците" - 1:2. Също много категоричен изстрел от бялата точка. Дузпата бе отсъдена за игра с ръка на Перейра.

В 53-ата минута Жанио Бикел получи втори жълт - респективно червен картон. Бикел е сред важните играчи в селекцията на ЦСКА.

Соу прати топката в гредата в 61-ата минута, а секунди след това гостите поискаха дузпа за игра с ръка на футболист на Ботев в наказателното поле. Реферът Николай Йорданов не отсъди такава, а от щаба на ЦСКА и футболисти на "червените" реагираха бурно, изразявайки несъгласие със съдийското решение. Също много дискусионно положение.

Рубен Пинто реализира гол от фаул в 69-ата минута. Майсторско изпълнение на Пинто и 2:2. Нарушението дойде при ситуация, в която реферът можеше да отсъди дузпа за "червените", но прецени, че има фаул малко преди, а не в наказателното поле. В крайна сметка Рубен се разписа от прекия свободен удар и претенциите на гостите за въпросното отсъждане може би няма да са толкова сериозни, колкото за решения на съдията Йорданов в предходни ситуации.

Драмата стана още по-голяма в 84-ата минута, когато влезлият като резерва Доре се разписа за 3:2, асистенция на Неделев.

Малко след това гол на домакините бе отменен, защото преди да попадне в мрежата, топката бе напуснала очертанията на терена при скоростна атака на "канарчетата".

Така Ботев победи ЦСКА с 3:2 в първи мач от полуфиналите за Купата.

ТИТУЛЯРИТЕ:

БОТЕВ (Пд): Кайзер, Перейра, Пиргов, Димитров, Марин, Терзиев, Балтанов, Кардосо, Неделев, Тонев, Вутов

Треньор: Николай Киров

ЦСКА: Черниаускас, Турицов, Чорбаджийски, Бодуров, Атанасов, Малинов, Бикел, Жоржиньо, Пинто, Енрике, Соу

Треньор: Любослав Пенев

Главен съдия: Николай Йорданов

Локомотив (Пловдив) победи категорично с 4:0 Септември в другия първи полуфинален двубой вчера. Срещите-реванши са следващата седмица.