ОГРОМНА ДРАМА НА "АРМИЯТА": 9 "канарчета" шокираха "червените" (ОБНОВЕНА/СНИМКИ)

99745
на 24.04.2019
ОГРОМНА ДРАМА НА АРМИЯТА: 9 канарчета шокираха червените (ОБНОВЕНА/СНИМКИ)

ЦСКА и Ботев Пловдив завършиха при резултат 3:3 в мач-реванш от 1/2-финалите за Купата на България. Двубоят на "Армията" предложи невероятна драма. Първата среща на "Коматево" бе с резултат 3:2 за "канарчетата". И така на финала Ботев ще спори с Локомотив Пловдив.

Ето как се разви тоталният трилър в столицата, 9 от Ботев Пловдив шокираха "червените" в последните минути:

Почти препълнен стадион в София, много сериозна агитка и на гостите, страхотна атмосфера за футбол. Паметта на легендата Красимир Безински бе почетена с минута мълчание преди мача. И кратко спиране на играта по време на самия двубой.

В 22-ата минута Тодор Неделев вкара гол-шедьовър за "жълто-черните". Черниаускас изчисти топката колебливо, а Неделев намери кълбото от воле и го прати в мрежата с далечен изстрел.

Лъчезар Балтанов в 27-ата минута от близка дистанция реализира за Ботев - 2:0 за пловдивчани на "Българска армия".

В 49-ата минута Тиаго отправи силен далечен изстрел, Кайзер не реагира оптимално, а кълбото попадна в Али Соу, който не сгреши - 1:2.

Филип Филипов в 52-ата минута получи втори жълт, респективно червен картон, така гостите останаха с човек по-малко на терена. Санкцията дойде след пробив на Енрике Рафаел по лявото крило.

Влезлият като резерва Евандро се разписа с остър изстрел в 74-ата минута - 2:2.

Али Соу в 85-ата минута вкара безапелационно от дузпа - 3:2. Бялата точка пък бе посочена при много дискусионна ситуация, а Антонио Вутов от гостите също бе изгонен. Така Ботев остана с 9 футболисти в мача.

Драмата стана пълна, Неделев в 88-ата минута центрира прецизно от корнер, а централният бранител Кристиан Димитров се извиси и се разписа - 3:3. Ботев Пловдив продължава напред.

Титулярите, на които разчитаха наставниците Любослав Пенев (ЦСКА) и Николай Киров (Ботев):

ЦСКА: 30. Черниаускас, 19. Турицов, 24. Томаш, 26. Антов, 16. Бикел, 15. Малинов, 6. Пинто, 7. Жоржиньо, 20. Тиаго, 17. Енрике, 22. Соу

БОТЕВ ПЛОВДИВ: 22. Кайзер, 28. Филипов, 3. Пиргов, 5. Димитров, 24. Марин, 6. Ничев, 66. Кардосо, 16. Шопов, 17. Балтанов, 8. Неделев, 39. Вутов