ОГРОМНО БРАВО: Летящите "лъвове" с нова прекрасна победа, родните исполини на 2 крачки от Токио 2020... (ОБНОВЕНА)

Волейбол

169282
на 08.01.2020
ОГРОМНО БРАВО: Летящите лъвове с нова прекрасна победа, родните исполини на 2 крачки от Токио 2020... (ОБНОВЕНА)

Мъжкият ни национален отбор по волейбол записа прекрасна и много престижна победа в решаващ мач от груповата фаза на олимпийската квалификация в Берлин, Германия.

"Трикольорите" ни надвиха с 3:2 гейма Сърбия. Отново голяма родна агитка подкрепи "лъвовете". А тимът ни се представи страхотно и се класира за 1/2-финалите на надпреварата.

25:21 за нашите в първия гейм, уникална игра на националите ни.

26:24 за сърбите във втората част. Драматичен сблъсък.

25:22 за "трикольорите" ни в третия гейм. Решаващ момент, тъй като нашите се нуждаеха от 2 гейма в днешния спор, за да продължат напред.

Националите ни отстъпиха в четвъртата част с 20:25. Селекционерът Пранди повече от обосновано направи широка ротация на играчи в заключителната част на срещата.

В тайбрека записахме 15:13. Победа за "лъвовете".

Стартов състав на България: Атанасов, Скримов, Сеганов, Йосифов, Грозданов, Соколов - либеро - Салпаров.

В много силния турнир осем тима от Европа се борят за една квота за Игрите в Токио 2020. За полуфиналите вече се класираха още тимовете на Германия и Словения. По-късно днес ще стане ясен съперникът на нашите за утрешните 1/2-финали. Отборът ни е на 2 победи от мечтаната квота.

Националите ни - водени от италианецът Силвано Пранди, надвиха с 3:2 гейма Франция в първия за нашите двубой от група "В" на състезанието. След това записаха категорично 3:0 срещу състава на Нидерландия. А вече си гарантираха първото място в крайното класиране на карето.

Сърбите са действащи европейски шампиони, но на 99 процента няма да участват в мачовете от Топ 4 на важната олимпийска квалификация в Германия.

Тази вечер Франция ще спори с Нидерландия, "петлите" са огромни фаворити да допълнят полуфиналите.

САМО В ПИК! Ексклузивен хороскоп на Алена за Цветница - Близнаците да се откажат от нови занимания, Лъвовете да разчитат на интуицията си САМО В ПИК! Ексклузивен хороскоп на Алена за Цветница - Близнаците да се откажат от нови занимания, Лъвовете да разчитат на интуицията си