BG EN

Огромно хоро се извива на Седемте рилски езера, ще кандидатства за Гинес

Региони

Огромно хоро се извива на Седемте рилски езера, ще кандидатства за Гинес

23262
на 11.08.2018
Огромно хоро се извива на Седемте рилски езера, ще кандидатства за Гинес
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Седем ансамбъла в костюми от седемте етнографски области на България ще се хванат на планинско хоро на Седемте рилски езера. Началото е в 11 часа на голямата поляна пред езерото Бъбрека, съобщи БНР.

"Възнамеряваме да направим голямо хоро с около 300 души, които ще танцуват около езеро Бъбрека. Преди да се съберат и да се хванат за ръце те ще минат през всяко едно езеро и там ще изиграят кратки акценти от техни танци. След това всички тези различни ансамбли ще се обединят в едно хоро в центъра на езерата, което е за мен петото езеро, и там ще се изпълнят отново танци и ще се хванат дори туристи на хорото и ще направим нещо доста мащабно", каза организаторът на събитието арх. Пламен Мирянов:

По време на инициативата ще се проведе и опит за рекорд на Гинес с изписване на надписа "България".

препоръчано
Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата събота на декември: Овенът да се готви за никулденски купон, но да пази здравето си. Лъвът да не харчи излишно САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата събота на декември: Овенът да се готви за никулденски купон, но да пази здравето си. Лъвът да не харчи излишно
ПИК TV x
Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО) Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО)
ново
Днес: 93
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК