BG EN

ОКОНЧАТЕЛНА ПРОГНОЗА: Ето какво ще е времето по Великден

Прогноза за времето

ОКОНЧАТЕЛНА ПРОГНОЗА: Ето какво ще е времето по Великден

9427
на 21.04.2022
ОКОНЧАТЕЛНА ПРОГНОЗА: Ето какво ще е времето по Великден
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Снеговалежите бяха последните изяви на отиващата си зима. Предстои едно трайно повишение на температурите. До края на месеца ни очакват температури от 22 до 27-28 градуса. Времето ще бъде динамично с чести валежи", прогнозира синоптикът Петър Янков пред България он ер.

препоръчано

По думите му празниците у нас ще започнат с валежи в крайните западни райони.

"На 23-24 април ще има валежи главно в Добруджа, но ще има и много слънце. На 24 април съществени валежи ще има главно в планините. Повече валежи ще има на 25 април в Югозападна България, където ще има и гръмотевични бури, които ще продължат до следобед на 26 април", допълни синоптикът.

"Температурите вече трайно ще се повишават и дори минималните ще бъдат положителни. Средно сланите съществуват до 20-25 април. Сега до края на месеца може да има в Западна България, но те ще бъдат краткотрайни", посочи Янков.

И заключи, че пролетта е по-хладна и април се държи като март, но след топлата зима е естествено пролетта да бъде по-хладна и с по-чести валежи.

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
Николай Николов пред ПИК TV: Големите партии изсмукват гласоподавателите на малките играчи. ППДБ влизат в кампанията с отслабени позиции (ВИДЕО) Николай Николов пред ПИК TV: Големите партии изсмукват гласоподавателите на малките играчи. ППДБ влизат в кампанията с отслабени позиции (ВИДЕО)
ново
Днес: 75
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК