Октай Енимехмедов: Отново видяхме до какво води политиката на Доган, той е за затвора
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
"В продължение на години ДПС разделяше гражданите на наши и ваши… България е прекалено малка, за да бъде разделяна", каза в съда днес Октай Енимехмедов, цитиран от segabg.com. В Софийския апелативен съд започна на втора инстанция делото срещу него за опит за убийство на Ахмед Доган и за хулиганство. Градският съд го осъди на 3 години и половина, но не за опит, а за заплаха за убийство и го прати под домашен арест.
Подсъдимият дръпна реч пред журналистите срещу ДПС и Доган. "Той за пореден път за една година доказа политиката, която води, до какво води тя в крайна сметка и се надявам държавата да се изправи на крака, да ги хване тези хора за ушите и да ги вкара в съда. Мястото на тези хора е в затвора", каза той.
На въпрос за твърденията, че опитът за сплашване е променил Доган, Октай каза, че се надява "възможно най-скоро г-н Доган да излезе от своя дълбок философски сън, в който е изпаднал в продължение на една година, в която държавата и целият народ страда". След това посочи, че за случващото се днес цената ще я платим ние. "Ако това правителство още днес не си подаде оставката, то най-вероятно нищо добро не чака България", каза Октай.
Според него Доган не излиза от сараите, защото го е страх: "Може би го е страх от вътрешнопартиен преврат в ДПС. Ние младите вече си отворихме очите".


