ГОРЕЩО
ШОУ В НС! Острие на Радев сравни Кокорчо с Бърни Мадоф и Дейвид Копърфийлд (ВИДЕО)
Симеон Щерев призова да спрат спекулациите около смъртта на Жанет Немет
Изненадаха вицепремиера Иво Христов с остра декларация в парламента. Станислав Анастасов поиска управляващите незабавно да оттеглят предложението за закриване на Комисията по досиетата (ВИДЕО)
Радев се ядоса на ПП, ДБ и ГЕРБ: Това е вашият бюджет! Вие имате най-голяма вина за този дефицит
НОВИ РАЗКРИТИЯ: 20 от задържаните по аферата "Баба Алино" са собственици на незаконни имоти
Фалиралият приватизатор бори злоупотребите на властта със сайт
Николай Банев, известният приватизатор с няколко фалирали компaнии зад гърба си смята да се преквалифицира. Олигархът става администратор на сайт и ще събира данни за измами. Името на сайта е zloupotrebisvlastbg.com и скоро трябва да заработи. В него ще бъдат събирани данни за корупция и ще се прави "анализ на престъпните действия на всички властимащи за последните 15 години", обяви самият Банев на пресконференция. Повод за острото недоволство и новата инициатива на Банев изглежда е факта, че загуби собствеността си върху къмпинг "Градина", след като беше продаден, заради неизпълнени ангажименти по приватизационния договор. Къмпинг "Каваци" също е в такава процедура. Олигархът Банев не пропусна и удобния момент пред медиите да направи проникновен анализ на обществено-политическата ситуация у нас. С патос той обяви, че българското общество не е свободно и е време "да се събуди". Банев припомни думите си от началото на мандата на ГЕРБ, че спечелилите изборите са бандити, а сегашното правителство налага "демократичен тоталитаризъм". По думите му кампанията в сайта не е само за интересите на неговия холдинг "АКБ Форес", а е в интерес на всички останали предприятия в държавата и противници на правителствения режим. Според Банев цялата съдебна система е прогнила и се командва от един център, каквато е била и целта на вътрешния министър. По повод лошата правораздавателна система собственикът на "Русалка" даде за пример неговото дело за къмпинг "Градина", заведено от Агенцията за приватизация и следприватизационен контрол. То беше изгубено от Банев на всички съдебни инстанции и в резултат преди няколко месеца къмпингът беше продаден на търг, с парите от който да се покриват дълговете към АПСК. Преди дни излезе и обявление за продажба на "Каваците", поискана заради същия дълг.препоръчано


