BG EN

ООН въведе оръжейно ембарго срещу бунтовниците в Йемен

СВЕТЪТ ДНЕС

ООН въведе оръжейно ембарго срещу бунтовниците в Йемен

2538
на 14.04.2015
ООН въведе оръжейно ембарго срещу бунтовниците в Йемен
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

СС на ООН днес прие резолюция, предвиждаща разширяването на санкциите срещу шиитските бунтовници хуси в Йемен и забрана на оръжейните доставки за тях, съобщиха световните агенции, предаде БТА.

препоръчано

В документа се съдържа и призив към хусите да се изтеглят от превзетите от тях райони в Йемен. Обект на санкциите са синът на бившия президент на Йемен Ахмед Абдула Салех и лидерът на хусите Абдел Малек ал Хуси. Четиринайсет от 15-те членове на СС на ООН гласуваха за приемането на резолюцията.

Русия се въздържа, изтъквайки, че някои от нейните предложения за резолюцията, внесена за гласуване от Йордания, САЩ и Великобритания, не са били включени, предаде Ройтерс.

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
Георги Рачев пред ПИК TV: Затопляне, валежи и наднормени температури в края на януари (ВИДЕО) Георги Рачев пред ПИК TV: Затопляне, валежи и наднормени температури в края на януари (ВИДЕО)
ново
Днес: 95
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК