BG EN

ООН готви изпращането на 900 хиляди ваксини срещу детски паралич в Украйна

СВЕТЪТ ДНЕС

ООН готви изпращането на 900 хиляди ваксини срещу детски паралич в Украйна

5446
на 09.09.2015
ООН готви изпращането на 900 хиляди ваксини срещу детски паралич в Украйна
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Детски фонд на обединените нации (УНИЦЕФ) съвместно със Световната здравна организация (СЗО)ще изпратят на Украйна 900 хил. ваксини срещу детски паралич, предаде АФП.

препоръчано

„Нашите колеги от УНИЦЕФ и СЗО работят с украинското здравно министерство за организацията на кампания по ваксинация, която ще позволи да се имунизират от детски паралич 900 хил. деца в районите, контролирани и от сепаратистите, и от правителството“, съобщи прес-секретаря на генералния секретар на ООН Бан Ки-мун Стафан Дюжарик.

Според него решението е взето, след като в края на август в страната са били официално потвърдени два случая на заболяването.

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
Проф. Георги Рачев предупреди: Сахарска жега до 40 градуса връхлита България, рискът от пожари рязко нараства Проф. Георги Рачев предупреди: Сахарска жега до 40 градуса връхлита България, рискът от пожари рязко нараства
ново
Днес: 96
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК