BG EN

ООН: Епидемията от ебола може да остави гладни 1 милион души

СВЕТЪТ ДНЕС

ООН: Епидемията от ебола може да остави гладни 1 милион души

2208
на 17.12.2014
ООН: Епидемията от ебола може да остави гладни 1 милион души
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Затворените граници, наложените карантини и загубата на посевите в западноафриканските държави, борещи се с епидемията от ебола, може да доведат до глад за 1 милион души, предаде АФП, позовавайки се на агенции на ООН.

препоръчано

Смъртоносната треска, убила 6800 души, сериозно е разстроила ежедневието в най-засегнатите държави – Либерия, Гвинея и Сиера Леоне, като последните две стигнаха до там да забранят коледните празненства. 

Организацията по прехрана и земеделие на ООН съобщи, че епидемията и наложените ограничения са „довели до значителен шок за земеделския и хранителния сектор на пострадалите държави”. 

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 18 декември: Лъвът да не разчита на късмета си, новина за пари застига Водолея САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 18 декември: Лъвът да не разчита на късмета си, новина за пари застига Водолея
ПИК TV x
ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Депутатите подхващат на второ четене важни промени в Кодекса на труда (НА ЖИВО/ОБНОВЕНА) ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Депутатите подхващат на второ четене важни промени в Кодекса на труда (НА ЖИВО/ОБНОВЕНА)
ново
Днес: 24
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК