BG EN

ООН критикува Германия за изтеглянето на служителите си от международната мисия в Южен Судан

ЕС

ООН критикува Германия за изтеглянето на служителите си от международната мисия в Южен Судан

5899
на 21.07.2016
ООН критикува Германия за изтеглянето на служителите си от международната мисия в Южен Судан
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

 ООН разкритикува Германия и други европейски държави за несъгласуваното извеждане на служителите им от състава на международната мисия в Южен Судан (UNMISS), предава Deutsche Welle, като се позовава на вътрешни документи на международната организация, разпространени в медиите.

препоръчано

Остър тон прозвуча срещу още две страни от Стария континент – Великобритания и Швеция. Действията на трите европейски държави са „нанесли сериозен удар по бойния дух“ на военнослужещите, влизащи в отрядите на „сините каски“, твърдят от Ню Йорк. 

Берлин е изтеглил седмина свои служители, Лондон – двама, а в скандинавското кралство са се завърнали трима от общо девет полицаи, участващи в мисията на ООН. От документите става ясно, че международната организация оценява действията на трите държави като липса на солидарност. 

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Александър Андреев с горещ коментар за играта с преференциите на изборите: Членовете на СИК-ове трябва да са сертифицирани, а мандадът на ЦИК изтича... (ВИДЕО) ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Александър Андреев с горещ коментар за играта с преференциите на изборите: Членовете на СИК-ове трябва да са сертифицирани, а мандадът на ЦИК изтича... (ВИДЕО)
ново
Днес: 122
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК