BG EN

ООН ограничава дейностите си. Ето причината

СВЕТЪТ ДНЕС

ООН ограничава дейностите си. Ето причината

3916
на 12.10.2019
ООН ограничава дейностите си. Ето причината
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Генералният секретар на ООН Антониу Гутериш наложи влизащи в сила от началото на идната седмица ограничения върху дейността на световната организация по света и условията на работа в служебните сгради, съобщи БНР.

препоръчано

Мерките са за да се справи организацията с най-тежката финансова криза от близо десетилетие.

В писмо до ръководителите на поделения на световната организация Гутериш посочва, че спешните мерки "ще засегнат условията на труд и дейностите до второ нареждане". Налагат се ограничения в наемането на персонал, в изготвянето на документи, отчети и преводи и се спират декоративни фонтани.

Мерките включват също спиране на ескалатори, ограничаване на командировките, отоплението и работата на климатиците, както и съкратено работно време на бара за дипломати.

Почти два милиарда са събраните задължения към бюджета за тази година, но оставащата дължима сума е над милиард от 65 държави - включително повече от 1 милиард, дължими от САЩ. На седем държави длъжници се дължат 90 процента от "дупката" в бюджета - САЩ, Бразилия, Аржентина, Мексико, Иран, Израел и Венецуела.

 

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 12 декември: Фалит дебне Близнаците, пари за Рибите САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 12 декември: Фалит дебне Близнаците, пари за Рибите
ПИК TV x
Времето полудя! Проф. Георги Рачев с ЛОША ПРОГНОЗА пред ПИК TV - ще видим сняг за Коледа през крив макарон (ВИДЕО) Времето полудя! Проф. Георги Рачев с ЛОША ПРОГНОЗА пред ПИК TV - ще видим сняг за Коледа през крив макарон (ВИДЕО)
ново
Днес: 9
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК