ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Организацията ФЕТО представлява опасност не само за Турция, а и за другите държави, в които развива дейност. Затова турската държава чрез своите дипломатически мисии продължава да разкрива коварния характер на организацията. Това каза генералният консул на Турция в Пловдив Корхан Кюнгерю пред журналисти на среща с български медии по повод 5 години от опита за преврат в родината му.
"Основната задача и цел е да разкажем пред страните партньори и медиите за опасността на тази организация, в резултат на което много държави и световни организации обявиха ФЕТО за терористична организация", допълни дипломатът, цитиран от "Пловдив24".
В България ФЕТО също е имала структури, но не е успяла да намери благодатна почва за развитие. У нас е поддържан информационен интернет сайт, а в София и в Пловдив и сега има две училища, в които организацията развива дейността си.
"Продължаваме своя диалог с българските власти, споделяме данните, които имаме, с българските институции, така че се работи в тази насока", уточни още той.
Посланикът припомни, че при опита за преврат преди 5 години един от първите премиери, които потърсили президента Ердоган, бил Бойко Борисов.
"Тази подкрепа беше много важна", подчерта той.
Дипломатът изрази надежда, че отношенията между двете съседни държави ще продължат да се развиват в рамките на взаимно сътрудничество и диалог и след изборите преди няколко дни.


