ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Жителите на квартал Медковец край Враца предупредиха, че бившото училище се руши и е опасно за здравето на хората, съобщава „Конкурент“.
Най-застрашени от бившето школо са децата, които играят в двора и край руините от някогашното просветно средище.

Преди повече от 10 години имотът е бил продаден от тогавашната общинска управа на частен предприемач, който имал намерение да събори сградата и на нейно място да издигне съвременен билдинг. Световната финансова криза от 2009 година обаче изпепелила бизнес начинанията и досега бившето училище се руши.

Дворът му е обрасъл с храсти и дървета, което помага на местните хлапета да си мислят, че са в джунглата. Лошото е, че според местните, те се крият зад порутените стени. Въпрос на време е в района да се случи нещастие, твърдят местните, които са сигнализирали до „Конкурент“.
Снимки:Конкурент.бг


