BG EN

ОПАСНО ВРЕМЕ! Вятър докарва още валежи с градушки и гръмотевици (КАРТИ)

ГОРЕЩО
Акценти

ОПАСНО ВРЕМЕ! Вятър докарва още валежи с градушки и гръмотевици (КАРТИ)

37129
на 08.05.2025
ОПАСНО ВРЕМЕ! Вятър докарва още валежи с градушки и гръмотевици (КАРТИ)
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Атмосферното налягане днес е по-ниско от средното за месеца и ще започне бавно да се понижава.

препоръчано

От нощта на много места, главно в югоизточната половина от страната, се развива купеста и купесто-дъждовна облачност. Има краткотрайни, временно интензивни валежи от дъжд с гръмотевици и градушки.

Сутринта валежите спрат, но още преди обяд явленията отново ще са активизират. В Северна България ще са на повече места и повече по количество, ще са интензивни, с гръмотевици. Ще има условия за градушки. Ще духа слаб до умерен вятър от изток-югоизток. Минималните температури ще бъдат между 8° и 13°, а максималните между 20° и 25°, в София минимална - около 9°, максимална – около 21°.

Над планините ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност. На много места ще има краткотрайни, локално и значителни по количества валежи, придружени с гръмотевици и градушки. Ще духа умерен до силен вятър от запад-северозапад. Максималната температура на височина 1200 метра ще е около 17°, на 2000 метра - около 9°.

Над Черноморието облачността ще е значителна, често купеста и купесто-дъждовна. На места ще има краткотрайни валежи от дъжд и гръмотевици. Ще духа слаб до умерен североизточен вятър. Максималните температури ще са 16°-17°. Температурата на морската вода е 13°-15°. Вълнението на морето ще бъде 2-3 бала, съобщават от НИМХ.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК: Ето го ексклузивния топ хороскоп на Алена за последния ден на май САМО В ПИК: Ето го ексклузивния топ хороскоп на Алена за последния ден на май
ПИК TV x
Проф. Рачев с топ прогноза пред ПИК TV: Джапанките идват на мода! Май си тръгва с порои, юни идва с 30 градуса! (ВИДЕО) Проф. Рачев с топ прогноза пред ПИК TV: Джапанките идват на мода! Май си тръгва с порои, юни идва с 30 градуса! (ВИДЕО)
ново
Днес: 2
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК