Опозиционен политик е бил застрелян във Венецуела по време на среща със симпатизанти
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Местен венецуелски политик е бил застрелян по време на обществена среща, съобщи неговата партия, дни преди парламентарните избори, които покачват напрежението сред политически поляризираното общество, предаде Reuters, цитирана от Фокус.
Стреляйки от автомобил нападателите убили Луис Диас, лидер на партия Демократично действие в град Алтаграция де Оритуко в Централна Венецуела, докато той бил на среща с местни жители, съобщи националният лидер на партията.
„Той току що беше убит“, съобщи в „Туитър“ Хенри Рамос. Той допълва, че на трибуната с Диас е била и Лилиян Тинтори, съпруга на най-известния намиращ се в затвора опозиционен лидер, Леополдо Лопес.
Демократично действие е част от опозиционната коалиция Демократичен съюз за изборите на 6 декември за парламент. Проучванията показват, че коалицията има добри шансове да победи управляващите социалисти за първи път от 16 години, което увеличава опасенията от конфликт сред нацията, в която политиката често създава нестабилност.


