BG EN

Опозицията във Венецуела има квалифицирано мнозинство

Америка

Опозицията във Венецуела има квалифицирано мнозинство

4216
на 08.12.2015
Опозицията във Венецуела има квалифицирано мнозинство
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Опозиционният Блок на демократичното единство /БДЕ/ получава квалифицирано мнозинство в парламента на Венецуела. Както съобщи по-рано вчера Националният избирателен съвет БДЕ получава 107 от 167 места, а управляващата Единна социалистическа партия на Венецуела /ЕСПВ/ - 55 места. Още три депутатски мандата получиха представителите на коренното население.

препоръчано

Последните две места ще стане ясно как ще бъдат разпределени в скоро време. Квалифицираното мнозинство дава на опозицията възможност да гласува вот на недоверие на вицепрезидента и на министрите.

Ако БДЕ бе получила абсолютно мнозинство можеше да инициира и процедура по импийчмънт на действащия държавен глава Николас Мадуро. За пръв път от много години на проведените в неделя парламентарни избори във Венецуела опозицията успява да победи управляващите сили. 

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 17 декември - конфликтът с ръководството е неизбежен за Овните, допълнителна работа ще донесе добър приход за Стрелците САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 17 декември - конфликтът с ръководството е неизбежен за Овните, допълнителна работа ще донесе добър приход за Стрелците
ПИК TV x
ПИК TV! ПАРЛАМЕНТАРНИ СКАНДАЛИ БЕЗ КРАЙ: Махленска кавга си спретнаха в зала ДАМИТЕ на Възраждане и ИТН (НА ЖИВО) ПИК TV! ПАРЛАМЕНТАРНИ СКАНДАЛИ БЕЗ КРАЙ: Махленска кавга си спретнаха в зала ДАМИТЕ на "Възраждане" и ИТН (НА ЖИВО)
ново
Днес: 1
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК