BG EN

Орди британци пак се точат на Слънчев бряг - тук им е най-евтино

Региони

Орди британци пак се точат на Слънчев бряг - тук им е най-евтино

14096
на 14.04.2017
Орди британци пак се точат на Слънчев бряг - тук им е най-евтино
Автор:   ПИК

Цените в Слънчака падат са с 10% по-ниски от миналия сезон, курортът става рай за любителите на евтините питиета

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Българският Слънчев бряг бе определен като най­-достъпния курорт в ново проучване на британските пощенски служби.

Провелите проучването са установили, че еднодневна „кошница“ продукти в черноморския курорт, включващ 10 неща – от обяд до вечеря и от напитки до слънцезащитен крем ­ струва 37 паунда, за разлика от Ибиза, най­-скъпата дестинация в анкетата, където посетителят може да получи същото срещу 131 паунда, съобщава БНР.

Андрю Браун от пощенските служби изтъква, че Слънчев бряг е изключително изгоден, най­-вече благодарение на евтината храна. Проучването показва също, че цените за британските туристи в цяла Европа са се покачили, отчасти поради по­-слабия паунд, заради Брекзит.

Най-­сериозно е покачването на цените в хърватския курорт Задар с 44 процента. Докато за Слънчев бряг се отчита понижение от 10 процента в сравнение с предишната година. 

препоръчано
свързани новини
Сподели:
Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ВСИЧКАТА МАРА ВТАСАЛА: ППДБ бутат България под чадъра на Макрон - ще ни превърнат ли в площадка за разполагане на ядрени сили? (ВИДЕО) ВСИЧКАТА МАРА ВТАСАЛА: ППДБ бутат България под "чадъра" на Макрон - ще ни превърнат ли в площадка за разполагане на ядрени сили? (ВИДЕО)
ново
Днес: 71
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК