BG EN

Орешарски подкрепя стремежите на Палестина за независимост

Политика

Орешарски подкрепя стремежите на Палестина за независимост

2678
на 04.12.2013
Орешарски подкрепя стремежите на Палестина за независимост
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Днешният ден е не просто официален празник за Палестина, но и емблематична дата за солидарността с палестинския народ, с неговото изконно право на самоопределение и независимост, със стремежа му за спокойно настояще и предвидимо бъдеще. Това заяви министър-председателят Пламен Орешарски, който днес присъства на отбелязването на Международния ден за солидарност с палестинския народ, съобщава пресцентърът на Министерския съвет.

препоръчано

"Изхождайки от собствената си история ние, българите, разбираме колко е важно за един народ да живее независимо, да гради своя държава и да има възможността да съхранява и развива националната си идентичност", отбеляза премиерът. 

"Надяваме се и вярваме, че пътят на подновените директни преговори с Израел е най-добрият начин за решаване на спорните въпроси в рамките на сложния и многопластов Близкоизточен мирен процес. Разчитаме, че този диалог ще открие възможността за реализиране на естествените  стремления на палестинския народ да живее в условия на траен мир и сигурност с всички свои съседи", каза министър-председателят. 

Премиерът Орешарски потвърди готовността на България да подпомага, в рамките на своите възможности, усилията за благоприятно развитие на Близкоизточния мирен процес. Премиерът изтъкна  приятелските чувства на българския към палестинския народ и поднесе своите поздравления по повод Международния ден за солидарност с палестинския народ.

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
САМО В ПИК TV! Нидал Алгафари зачеркна шансовете на Андрей Гюров за служебен премиер: Илияна Йотова ще направи голям шлем - три жени начело на държавата (ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Нидал Алгафари зачеркна шансовете на Андрей Гюров за служебен премиер: Илияна Йотова ще направи голям шлем - три жени начело на държавата (ВИДЕО)
ново
Днес: 109
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК