BG EN

Основната турска опозиционна партия провежда конгрес, на който ще преизбере настоящия си председател

СВЕТЪТ ДНЕС

Основната турска опозиционна партия провежда конгрес, на който ще преизбере настоящия си председател

2023
на 17.01.2016
Основната турска опозиционна партия провежда конгрес, на който ще преизбере настоящия си председател
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Най-голямата турска опозиционна Републиканска народна партия започна в събота партиен конгрес, в който се очаква нейния настоящ председател Кемал Кълъчдароглу да бъде преизбран, пише Today Zaman.

препоръчано

В своето встъпително обръщение към конгреса Кълъчдагорлу разкритикува настоящето правителство и президента на страната Реджеп Тайип Ердоган, обвинявайки ги, че са вкарали Турция в криза – както у дома, така и на международната арена. Той се обяви против опитите за налагане на президентски режим в страната и опитите на правителството да подкопава правата и свободите на населението. 

Кълъчдароглу е единствения кандидат за председателство на партията, след като неговия единствен съперник Мустафа Балбай не успя да вземе подписите на поне 10 процента от партийните представители. Все пак се очаква партийния апарат да се промени. Около половината от 60-те члена на партийния съвет ще бъдат сменени в резултат на конгреса. Очаква се броят на жените и младежите в нея да се увеличи значително. 

„Този конгрес ще е конгрес на промяната и обновлението в РНП с нов курс, метод на действие и с различни хора“, каза заместник-председателят на парламентарната група на партията Енгин Алтай. 
Кълъчдароглу е председател на партията от май 2010 г. Често той е обвиняван в неубедителните резултати на партията в последните години. 

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 11 декември: Девата да не си и помисля за пътуване през граници, Козирогът го дебне КАТ САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 11 декември: Девата да не си и помисля за пътуване през граници, Козирогът го дебне КАТ
ПИК TV x
ГОРЕЩО В ПИК TV! Управляващите проговарят - подават ли оставка (НА ЖИВО) ГОРЕЩО В ПИК TV! Управляващите проговарят - подават ли оставка (НА ЖИВО)
ново
Днес: 53
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК