Оставиха зад решетките ало измамник, задигнал 4 бона и бижута от наивна жена
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Постоянна мярка за неотклонение получи 47-годишен жител на София, който бе задържан на 21 септември след сигнал от млада старозагорка, че е станала жертва на ало-измамници.
Непознатият до сега на старозагорските криминалисти Недко А. застана пред Темида за това, че на 17 септември в съучастие с неизвестно до момента лице е измамил току-що завърнала се от чужбина 20-годишна старозагорка да му предостави спестяванията си, уж за реализация на строго секретна полицейска операция.
Младата дама събрала сложила в найлонов плик 2290 лева; 300 долара и 385 евро, множество златни бижута с общо тегло 58 грама и навита на сноп жичка от платина с тегло 10,7 грама и я оставила до химическа тоалетна в района на парк "Зеления клин“, след което се прибрала да чака ново телефонно обаждане и връщане на сумата.
В хода на досъдебното разследване Недко разказал, че влязал в схемата на измамниците след като откликнал на обява в интернетпространството за работа като куриер. Той не познавал останалите от групата, контактувал само с един, който му звънял от покрит номер.
Тепърва ще се установява дали само 20-годишната старозагорка е жертва на престъпниците, както и кой е тарторът на бандата. Софиянецът е задържан на път за Велико Търново, където е трябвало да предаде плячката, предава "Монитор".


