BG EN

Остин: Войските на САЩ трябва да останат в Сирия, за да попречат на ИДИЛ да се възроди

Америка

Остин: Войските на САЩ трябва да останат в Сирия, за да попречат на ИДИЛ да се възроди

12401
на 09.01.2025
Остин: Войските на САЩ трябва да останат в Сирия, за да попречат на ИДИЛ да се възроди
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

САЩ трябва да продължат да поддържат свои войски в Сирия, за да попречат на групировката „Ислямска държава“ (ИД) да се превърне отново в основна заплаха след свалянето на правителството на Башар Асад, каза министърът на отбраната на САЩ Лойд Остин, съобщи „Уошингтън пост“, съобщава Дарик.

препоръчано

„Американските сили все още са необходими там, особено за да се гарантира сигурността на лагерите за задържане, в които се намират десетки хиляди бивши бойци на ИД и членове на техните семейства“, заяви Остин в едно от последните си интервюта преди да напусне поста си.

Според оценки в лагерите се намират между 8 и 10 хиляди бойци на ИД, като поне 2000 от тях се смятат за много опасни.

„Ако Сирия бъде оставена без защита, мисля, че бойците на ИДИЛ ще влязат обратно в основната маса“, каза военният министър във военновъздушната база Рамщайн в Германия. Там Остин и още около 50 държавни лидери ще обсъдят военната помощ за Украйна.

САЩ разполагат с около 2000 военнослужещи в Сирия за противодействие на ИД, което е значително повече от 900-те военнослужещи, за които официални лица от години твърдят, че са общият брой на силите там. Те бяха изпратени през 2015 г., след като ислямистката групировка беше завладяла голяма част от страната.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК: Ето го ексклузивния хороскоп на Алена за 20 декември - Раците да внимават как си харчат парите, успехът се усмихва на Девите САМО В ПИК: Ето го ексклузивния хороскоп на Алена за 20 декември - Раците да внимават как си харчат парите, успехът се усмихва на Девите
ПИК TV x
Проф. Георги Рачев с прогноза пред ПИК TV: Променливо време за празниците, дъжд, сняг и захлаждане след Коледа Проф. Георги Рачев с прогноза пред ПИК TV: Променливо време за празниците, дъжд, сняг и захлаждане след Коледа
ново
Днес: 29
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК