BG EN

Осъдиха 57-годишен мъж, убил куче с въздушна пушка

Темида

Осъдиха 57-годишен мъж, убил куче с въздушна пушка

11872
на 13.05.2025
Осъдиха 57-годишен мъж, убил куче с въздушна пушка
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

По досъдебно производство на Районна прокуратура – Стара Загора мъж е осъден за причиняване на смърт на куче, съобщават от прокуратурата.

препоръчано

Осъден е Й.Й., на 57 г. Той е признат за виновен за това, че на 12 яниуари 2025 г. в Чирпан е проявил жестокост към гръбначно животно – женско куче, и му е причинил противозаконно смърт, по начин и със средства, опасни за живота на хора и животни – чрез прострелване в областта на слепоочната кост в лявата част на главата.

Кучето било отглеждано в общински приют. На 12 януари 2025 г. Й.Й. го подмамил в двора на необитаем имот и го застрелял с въздушна пушка.

Районен съд – Чирпан е наложил на Й.Й. наказание от 1 година и 4 месеца лишаване от свобода условно и глоба от 1400 лв. Изтърпяване на наказанието лишаване от свобода е отложено за 3 години. Той е признал вината си, като делото е приключило със сключено споразумение за решаването му, което влиза в сила незабавно, допълва БТВ.

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
Кметът на Годеч бесен след тройното убийство в Петрохан: Закриха РПУ-то, без да ни уведомят. Сега имаме един джип и той не е в движение (ВИДЕО) Кметът на Годеч бесен след тройното убийство в Петрохан: Закриха РПУ-то, без да ни уведомят. Сега имаме един джип и той не е в движение (ВИДЕО)
ново
Днес: 106
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК