BG EN

Осъдиха на 10 г. затвор мъж за блудство на непълнолетно момче

Темида

Осъдиха на 10 г. затвор мъж за блудство на непълнолетно момче

10866
на 09.06.2025
Осъдиха на 10 г. затвор мъж за блудство на непълнолетно момче
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

По внесен обвинителен акт на Софийска районна прокуратура 26-годишен мъж е осъден на затвор за блудствени действия с непълнолетно лице от същия пол.

препоръчано

А.Г. е привлечен към наказателна отговорност за това, че на 30.05.2021 г. в апартамент в гр. София е извършил действия на полово удовлетворение с лице ненавършило 18 години от същия пол, като за това е използвал сила – удрял е момчето. Случая е особено тежък – деянието е извършено след упражняване на продължителен публичен психически тормоз, съпроводен от обиди и удари. Действията на А.Г. са мотивирали непълнолетното момче да сложи край на живота си.

По случая е образувано досъдебно производство за престъпление по чл. 157, ал. 7, вр. ал. 1, чл. 54 от НК.  В хода на разследването са направени експертизи и са разпитани свидетели, които сочат А.Г. като автор на деянието. Досъдебното производство е приключило с внасяне на обвинителен акт в съда.

Наблюдаващ прокурор е пледирал пред Софийски районен съд на А.Г. да бъде наложено ефективно наказание „лишаване от свобода“. Състав на съда е определил спрямо подсъдимия оправдателна присъда. Прокурор при Софийска районна прокуратура е протестирал присъдата на Софийски районен съд пред въззивната инстанция.

След протест на наблюдаващия прокурор състав на Софийски градски съд призна А.Г. за виновен по повдигнатото му обвинение и му наложи наказание „лишаване от свобода“ за срок от 10 години, което следва да бъде изтърпяно ефективно при първоначален „строг“ режим.

 

Сподели:
Бомба x
ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Скорпионите да не пътуват, Стрелците да обърнат внимание на семейството ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Скорпионите да не пътуват, Стрелците да обърнат внимание на семейството
ПИК TV x
ПИК TV! Адвокат Мария Петрова с остър коментар: Министрите на здравеопазването са все повече сламени човеци (ОБНОВЕНА) ПИК TV! Адвокат Мария Петрова с остър коментар: Министрите на здравеопазването са все повече сламени човеци (ОБНОВЕНА)
ново
Днес: 57
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК