BG EN

Осъдиха на 8 години затвор мъж, опитал да убие полицай в Сатовча

Темида

Осъдиха на 8 години затвор мъж, опитал да убие полицай в Сатовча

13390
на 05.11.2025
Осъдиха на 8 години затвор мъж, опитал да убие полицай в Сатовча
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

По внесен от Окръжна прокуратура – Благоевград обвинителен акт е постановена осъдителна присъда по дело за опит за убийство на полицейски служител - престъпление по чл. 116, ал. 2, предл. 4, вр. ал. 1, вр. чл. 115, вр. чл. 18, ал. 1 от НК.

препоръчано

Подсъдимият по делото – 63-годишният Н.Ш., е бил осъждан за опит убийство, като през 2019 г. е изтърпял наложеното му наказание лишаване от свобода.

Около 07,45 ч. на 24.08.2024 г., в с. Сатовча, област Благоевград, полицейският служител А.С. правел обход преди приключване на дежурството, когато срещнал жител на селото. Мъжът му споделил, че предишната вечер Н.Ш. се заканвал на посетители в заведение в центъра на селото, бил извадил и размахвал нож. Посъветвал полицията да вземе мерки.

свързани новини

След този разговор полицаят се отправил към заведението. Докато стоял на маса отвън към него се приближил във видимо нетрезво състояние подсъдимият Н.Ш. Представителят на органа на реда му направил забележка относно злоупотребата с алкохол и риска от неприятни инциденти.

Н.Ш. игнорирал думите на полицая, като досаждал на посетител на заведението. А.С. се намесил, като му указал да се отдалечи и да не пречи.

Подсъдимият продължил с арогантното си поведение пред заведението, отправял обидни думи и закани.

Полицейският служител А.С. възприел думите на Н.Ш. и го попитал за кого се отнасят. Подсъдимият му заявил, че са за него, извадил сгъваем нож, отворил го и замахнал силно към полицая. Той на свой ред успял да се отдръпне назад, но нападателят подскочил към него и със замах го наранил с ножа в лявата част в областта на гърдите.

Свидетел на случилото се успял да хване Н.Ш. и да избие ножа от ръката му, след което с помощта на пострадалия го повалили на земята и му сложили белезници.

Пострадалият А.С. бил транспортиран до Центъра за спешна медицинска помощ, а впоследствие до хирургичното отделение на болницата в гр. Гоце Делчев. Лекарите установили порезна рана с дължина 10 см по гръдния кош, без данни за проникване.

След проведено съдебно следствие съдът призна Н.Ш. за виновен и го осъди на 8 години лишаване от свобода.

Присъдата подлежи на обжалване и протест пред Софийския апелативен съд.

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
Борисов: Разбрах, че някои ще ни водят в сърцето на Европа... Изказването на Радев звучеше нелепо. Ето какво направи ГЕРБ (ВИДЕО) Борисов: Разбрах, че някои ще ни водят в сърцето на Европа... Изказването на Радев звучеше нелепо. Ето какво направи ГЕРБ (ВИДЕО)
ново
Днес: 105
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК