BG EN

От днес 10 столични парка са отворени за посещение

Животът днес

От днес 10 столични парка са отворени за посещение

16479
на 27.04.2020
От днес 10 столични парка са отворени за посещение
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

От днес 10 столични парка отварят за посещение. Това обаче, важи само за определени групи хора и в определени часове.

препоръчано

От Столична община завиха, че са направили стриктна организация и около 120 души ще се грижат за реда и спазването на мерките при разходките в парка. Те ще бъдат отворени именно за родители и деца до 12 години.

Часовете, в които ще могат да ги посещават са между 9:30 и 18:30 ч.. Този часови диапазон според столичния кмет, ще важи и за бременни жени, и единично спортуващи.

Хората , които влизат в парковете, за да разхождат кучета ще могат да го правят преди или след часа за посещение на деца и родители.

Забранява се ползването на детските площадки, съоръженията и пейките, както и сядането по пейките. Още за мерките вижте.

Падането на ограниченията не се възприема еднозначно. Всяко отпускане на мерките може да доведе до ръст в случаите на заразени с COVID-19.

Предупреждението отправиха от Националния оперативен щаб и прогнозираха втори възможен пик у нас. Ръстът на случаи у нас до голяма степен се дължи на неспазването на социална дистанция, смятат още от Щаба. И сравняват България със съседна Гърция, където регистрираните случаи дневно са значително по-малко от тези у нас, а мерките по Великден се спазваха.

А за повече яснота каква е заболеваемостта у нас, от Щаба препоръчват епидемиологично проучване в Пловдив. Очаква се то да започне през следващата седмица и ще се извърши с тестове, които търсят антитела, но досега не са използвани у нас за тестване за коронавирус.

Сподели:
Бомба x
ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Скорпионите да не пътуват, Стрелците да обърнат внимание на семейството ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Скорпионите да не пътуват, Стрелците да обърнат внимание на семейството
ПИК TV x
ЕДИНСТВЕНО В ПИК TV! Виктор Димчев: ППДБ си смениха дилъра, казва се Румен Радев. Готви се гражданска война с кръвопролития и жертви. Кандидатите на ГЕРБ за Дондуков 2 може да са само Христо Стоичков и Лили Иванова (ВИДЕО) ЕДИНСТВЕНО В ПИК TV! Виктор Димчев: ППДБ си смениха дилъра, казва се Румен Радев. Готви се гражданска война с кръвопролития и жертви. Кандидатите на ГЕРБ за "Дондуков" 2 може да са само Христо Стоичков и Лили Иванова (ВИДЕО)
ново
Днес: 122
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК