BG EN

ОТ ПОСЛЕДНИТЕ МИНУТИ: Разкриха как е влязла заразата при децата от дома във Видин

Здраве

ОТ ПОСЛЕДНИТЕ МИНУТИ: Разкриха как е влязла заразата при децата от дома във Видин

73458
на 01.05.2020
ОТ ПОСЛЕДНИТЕ МИНУТИ: Разкриха как е влязла заразата при децата от дома във Видин
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Децата са добре, нямат симптоми на заболяването, но са деца с увреждания. Персоналът не може да излиза. Това заяви в ефира на Нова телевизия д-р Владислав Владевски, който е директор на РЗИ-Видин.

препоръчано

Д-р Владевски направи важното съобщение по повод новото огнище на коронавирус, открито в крайдунавския град. Вчера стана ясно, че вирусът е проникнал в детски дом за деца и младежи с увреждания.

На въпрос откъде е дошла заразата, д-р Владевски заяви, че най-вероятно отвън. От вчера всички пациенти с положителни проби са на антибиотично лечение.

Областният управител Момчил Станков коментира, че имат достатъчно предпазни средства и постоянно се дезинфекцира в дома.

"Карантината е 20 дни. Единственото по-различно в мерките е към медицинския персонал", добави Станков. Той отново призова хората да си останат вкъщи.

Подобни центрове във Видин има още два, в тях ще се направят тестове, за да видим дали има още заразени, категоричен е директорът на РЗИ.

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
ОГРОМЕН СКАНДАЛ! ППДБ изготвят черни списъци с журналисти - ето какво се случва на тези, които попадат в тях ОГРОМЕН СКАНДАЛ! ППДБ изготвят черни списъци с журналисти - ето какво се случва на тези, които попадат в тях
ново
Днес: 71
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК