ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
БСП ще спечели най-много от гласовете на бунта. Това смятат читателите на ПИК в анкетата на сайта ни от изминалата седмица.
5561 души, имащи право да гласуват само по веднъж от един IP-адрес, избраха от предложените им десет опции за отговор на въпроса „Коя партия ще обере гласовете на протестиращите на изборите“.
Според читателите ни най-много гласове в резултат на бунтовете ще добави БСП. Това сочат 31% от участниците в анкетата. На второ място парадоксално е наредена падналата от власт именно в резултат на протестите партия ГЕРБ с 19%.
На трето място е наредена „Атака“, която социолозите посочват като най-големия печеливш от протестната вълна. Според 17% от читателите на ПИК именно хората на Сидеров ще оберат вота на бунта.
По-нататък в класацията ни са наредени партиите ДСБ (11%) и Демократична гражданска инициатива (8%). ДГИ всъщност е именно партия на протеста, към която се включиха част от лидерите на бунтовете – Янко Петров, Ангел Славчев и Дончо Дудев.
По-нататък според нашите читатели се нареждат „Движение България на гражданите“ на Меглена Кунева (7%), ГОРД и Другата България с по 3%, ДПС (2%) и РЗС (1%).
Оставяме на всеки да прецени доколко е обективна класацията ни. Даваме си сметка, че много от нашите читатели са гласували пожелателно, а не обективно.


