BG EN

ОТ ПЪРВО ЛИЦЕ: Българка разказа за ужаса в Загреб, Петриня и Сисак

Европа

ОТ ПЪРВО ЛИЦЕ: Българка разказа за ужаса в Загреб, Петриня и Сисак

14249
на 31.12.2020
ОТ ПЪРВО ЛИЦЕ: Българка разказа за ужаса в Загреб, Петриня и Сисак
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

„В Загреб земетресението се усети по-слабо. Петриня и Сисак са много тежко засегнати. За първи път снощи се появиха кадри от селата около тези градове. Те са напълно сринати. Броят на жертвите расте”, разказа българката в Хърватия Катя Койчева.

Тя посочи пред Нова тв, че вторичните трусове все още продължават. Паниката според българката също.  

„Хората определено нямат новогодишно настроение”, каза още Катя.

препоръчано

Европейската комисия задейства същевременно механизма за гражданска защита в Хърватия. В страната са пристигнали еврокомисари за среща с властите. До вчера помощ са осигурили множество страни, сред които и България.

„До момента са се отзовали 13 държави от ЕС и Турция. Пристигнаха строителни машини, които да подпомогнат възстановяването на къщите. Помощ има”, посочи ръководителят на представителството на Европейската комисия в Загреб.

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
Проф. Георги Рачев пред ПИК TV: Идват захлаждане и валежи (ВИДЕО) Проф. Георги Рачев пред ПИК TV: Идват захлаждане и валежи (ВИДЕО)
ново
Днес: 10
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК