Отборът на Гремио спечели Копа Либертадорес

9010
на 30.11.2017

Бразилският фугтболен отбор Гремио е новият носител на Копа Либертадорес.

В реванш от финалния сблъсък за трофея Гремио победи като гост аржентинския Ланус с 2:1. В първия мач, който се изигра в Порту Алегре, бразилците се наложиха с 1:0.

В реванша Гремио поведе с 2:0, с голове на Фернандиньо в 27-ата минута и на Луан Виейра в 42-ата минута. В 72-ата минута Ланус върна един гол чрез Хосе Санда от дузпа. В 83-ата минута червен картон за груба игра получи Рамиро от Гремио.

Отборът на Гремио печели Копа Либертадорес за трети път в историята си. Преди това тимът е стигал до трофея пред 1983 и 1995 година.

Гремио продължи традицията, стартирала през 2013 година, трофеят да печели бразилски тим.

Както е известно, победителят в турнира представя Южна Америка на Световното клубно първенство на ФИФА.

Доц. Борислав Цеков съсипващо пред ПИК TV: Вотът на недоверие минава всякакви граници! Ето защо (ВИДЕО) Доц. Борислав Цеков съсипващо пред ПИК TV: Вотът на недоверие минава всякакви граници! Ето защо (ВИДЕО)