Отборът на Сърбия се класира за финала на Евроволей 2019

Волейбол

7132
на 28.09.2019

Отборът на Сърбия ще бъде съперник на Словения в утрешния финал на Европйското първенство по волейбол за мъже, съобщава сайтът на Европейскаа волейболна конфедерация.

В мач от полуфиналие на надпреварата тимът на Сърбия победи в Париж отбора на Франция с 3:2 гейма  (23:25, 25:23, 25:21, 17:25, 15:7).

Така "плавите" разбиха надеждите на Франция за домакински финал и евентуално спечелване на европейската титла пред родна публика. Сърбия се класира за финал на европейско първенство за първи път от 2011 година, когато спечели трофея след 3:1 гейма над Италия. Сърбите имат възможност да спечелят титлата за трети път в историята си.

За словенците това ще бъде втори финал на континенталния форум след 2015 година, когато загубиха от Франция с 0:3 гейма в София.

Тази вечер в Паржи тимовете на Франция и Полша ще играят за бронзовие медали на шампионата.

СУПЕР ШОУ! Кирил Петков даде рецепта как ПИК да стане нормална медия: Трябва само да... (ВИДЕО) СУПЕР ШОУ! Кирил Петков даде рецепта как ПИК да стане нормална медия: Трябва само да... (ВИДЕО)