Отборът на Франция спечели Световната лига по волейбол

Волейбол

8717
на 09.07.2017

Мъжкият национален отбор по волейбол на Франция спечели Световната лига, съобщава сайтът на Международната федерация по волейбол.

В мача за титлата в най-комерсиалния волейболен турнир в света избраниците на треньора Лоран Тили победиха тима на домакините на заключителния турнир от Бразилия с 3:2 гейма (21:25, 25:15, 25:23, 19:25, 15:13).

Суперзвездата на френския волейбол Ървин Нгапет приключи мача с 29 точки. За Бразилия най-резултатни с по 22 точки бяха Рикардо Лукарели и Уолас де Соуза.

Франция печели Световната лига за втори път в историята след 2015 година.

В мача за третото място Канада победи САЩ с 3:1 гейма (18:25, 25:20, 25:22, 25:21).

САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 18 април - денят носи успех за Телците, Стрелците имат възможност да попълнят банковата си сметка САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 18 април - денят носи успех за Телците, Стрелците имат възможност да попълнят банковата си сметка
ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! БСП дава договора с Боташ“ на КПКОНПИ и прокуратурата, Нинова разлютена: Тези, които са го подписали, да си понесат отговорността (ВИДЕО/ОБНОВЕНА) ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! БСП дава договора с "Боташ“ на КПКОНПИ и прокуратурата, Нинова разлютена: Тези, които са го подписали, да си понесат отговорността (ВИДЕО/ОБНОВЕНА)