BG EN

Откриха "корените на злото" в мозъка!

Бомба

Откриха "корените на злото" в мозъка!

28772
на 07.05.2016
Откриха корените на злото в мозъка!
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Учени откриха „корените на злото" в мозъка на човека.

Изследователите са разкрили, че определена част от мозъка на човек реагира, когато извършва злонамерени действия. Изследователите са искали да разберат дали формирането на лошите намерения би могло да се наблюдава в мозъка преди действителния акт на агресия. Те са открили, че хипоталамусът - мозъчната област, която контролира телесната температура, апетита и съня, се активира непосредствено преди атака.

Частта от мозъка, която се задейства преди агресивно поведение, се нарича вентролатерална част от вентромедиалния хипоталамус. Авторите на проучването от Нюйоркския университет в САЩ казват, че вероятно биха могли да се засичат ранни предупредителни сигнали за предумишлено насилие, тормоз и дори сексуална агресия и да се предотврати проявата им.

Учените смятат, че откритието им може да доведе до създаване на лекарства, които помагат на хората да контролират агресивното поведение. Това обаче е спорно, тъй като наблюдението на мозъка и прилагането на медикаменти, които предотвратяват агресия, може да се разглежда като нарушаване на свободната воля.

препоръчано
Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата събота на декември: Овенът да се готви за никулденски купон, но да пази здравето си. Лъвът да не харчи излишно САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата събота на декември: Овенът да се готви за никулденски купон, но да пази здравето си. Лъвът да не харчи излишно
ПИК TV x
Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО) Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО)
ново
Днес: 6
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК