BG EN

Откриха протеин, с който сладоледът ще се топи по-бавно

СВЕТЪТ ДНЕС

Откриха протеин, с който сладоледът ще се топи по-бавно

2954
на 31.08.2015
Откриха протеин, с който сладоледът ще се топи по-бавно
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

 Шотландски учени са открили естествен протеин, който забавя топенето на сладоледа, съобщи Би Би Си. Протеинът свързва по-добре въздуха, мазнината и водата в сладоледа и така той остава замръзнал по-дълго дори и при по-високи температури. 

Доктор Кейт Макфий от университета в Единург разказва за откритието: "Идеята е да получим по-бавно топящ се сладолед, който по-дълго да запазва структурата си и така да може да изядете сладоледа си спокойно без да се изцапате. Изобщо не е вреден, протеинът се произвежда от полезна за хората бактерия."

Разработката също ще намали съдържанието на мазнини и захар в леденото лакомство, а на по-късен етап може да се приложи и в други сфери на хранителната индустрия, информира БНР.

По-бавно топящият се сладолед може да е на пазара след три до пет години. 

препоръчано

 

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
Един милион унгарци на шествие в подкрепа на Орбан навръх националния празник (ВИДЕО) Един милион унгарци на шествие в подкрепа на Орбан навръх националния празник (ВИДЕО)
ново
Днес: 45
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК