BG EN

Отлагат премиерата на "Възвишение" заради пожара в Драматичния театър в Пловдив

КУЛТУРА

Отлагат премиерата на "Възвишение" заради пожара в Драматичния театър в Пловдив

10656
на 22.08.2013
Отлагат премиерата на Възвишение заради пожара в Драматичния театър в Пловдив

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Премиерата на постановката "Възвишение" в Пловдив най-вероятно ще се отложи заради пожара в Драматичния театър, чиято сцена е напълно унищожена от пламъците. 

препоръчано

Режисьорът Иван Добчев беше категоричен, че едва ли спектакъла може да се играе в Градския дом на културата, каквото е предложението на общината. Той коментира, че цялата постановка е адаптирана за сцената на Драмата и ще бъде изключително трудно да се започва отново с работа по направа на декорите. Платнищата, които са внос от Турция, също са изгорели в пламъците.

Според една от версиите, пожарът е причинен от работници, които от няколко дни прекарват парно в театъра.  Работниците са си тръгнали следобед. 

От пресцентъра на пожарната потвърдиха, че огънят е изгасен, уточнявайки, че на мястото са били изпратени 5 противопожарни автомобила.

 

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ГОРЕЩО В ПИК TV! Айтен Сабри защити идеята на ДПС за гласуване със сканиращи устройства (ВИДЕО) ГОРЕЩО В ПИК TV! Айтен Сабри защити идеята на ДПС за гласуване със сканиращи устройства (ВИДЕО)
ново
Днес: 32
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК